BOYS PREP BASKETBALL

Barnwell 47, Carvers Bay 36

Lower Richland 55, Lancaster 24

    

Class A Lower State

First Round

C.E. Murray 88, Palmetto Scholars Academy 43

    

Class A Upper State  

First Round

Dixie 51, Ridge Spring-Monetta 50

    

Class AAA Lower State

First Round

Edisto 56, Bishop England 50

Georgetown 59, Pelion 49

Marion 94, Lake Marion 51

Ridgeland-Hardeeville 63, Dillon 33

Strom Thurmond 55, Hanahan 47

Wade Hampton (H) 65, Lake City 58

Class AAA Upper State

    

First Round

Chester 57, Powdersville 56

Clinton 67, Chapman 61

Mid-Carolina 68, Broome 48

Seneca 62, Camden 56

Southside 74, Union County 53

W.J. Keenan 77, Liberty 46

    

GIRLS PREP BASKETBALL

Florence Christian 45, Wilson Hall 39

Spartanburg Day 40, Spartanburg Christian 37

    

Class AA Lower State

First Round

Barnwell 46, Carvers Bay 39

Burke 54, Johnsonville 29

East Clarendon 67, Timberland 42

Gray Collegiate Academy 66, Andrews 44

North Charleston 61, Allendale-Fairfax 29

Woodland 73, Latta 50

    

Class AA Upper State

First Round

Blacksburg 60, Columbia 57

Christ Church Episcopal 59, Chesterfield 32

Landrum 72, North Central 58

Lee Central 54, Eau Claire 31

Saluda 44, St. Joseph 37

Silver Bluff 50, Brashier Middle College 36

    

Class AAAA Lower State

First Round

A.C. Flora 53, North Myrtle Beach 51

Airport 52, Hartsville 43

Hilton Head Island 33, Darlington 30

Midland Valley 53, Beaufort 45

Myrtle Beach 48, South Aiken 15

Orangeburg-Wilkinson 54, Colleton County 22

Wilson 72, Lakewood 45

    

Class AAAA Upper State

First Round

Blue Ridge 67, Walhalla 42

D.W. Daniel 36, Travelers Rest 30

Greenville 64, Palmetto 30

Ridge View 77, Greer 47

South Pointe 82, Crestwood 39

Westwood 91, Belton-Honea Path 13

Wren 57, Richland Northeast 37

    

Class AAAAA Lower State

First Round

Carolina Forest 52, White Knoll 41

Dutch Fork 59, South Florence 54

Fort Dorchester 50, Berkeley 35

Goose Creek 60, Irmo 39

James Island 49, West Ashley 45

Lexington 86, West Florence 53

Socastee 29, St. James 27

Wando 30, Summerville 25

    

Class AAAAA Upper State

First Round

Clover 58, Boiling Springs 39

James F. Byrnes 54, J.L. Mann 49

Nation Ford 63, Greenwood 21

Spring Valley 86, Gaffney 38

Sumter 54, Rock Hill 13

T.L. Hanna 53, Hillcrest 42

Westside 74, Dorman 72

Woodmont 72, Spartanburg 29